התקשרו אלינו 09-3750500
FacebookLinkedin
אנחנו כאן בשבילכם!

'מרצים איכות' מספקת תוכן איכותי - הרצאות, מופעים, סדנאות, הכשרות, הדרכות ויעוץ מקצועי , בהתאמה מלאה לצרכים של הארגון, ומתוך מחויבות להצלחתכם!

ד"ר ריקרדו בלנק

ד"ר ריקרדו בלנק, עוסק בנושא שאולי שגור על לשוננו בשגרה מבלי שנשים לב, אבל בהחלט לא מסוג הדברים שעצרנו לשאול איך התפתחו, איך משפיעים על התרבות שלנו ואיך מושפעים ממנה - פתגמים ואמרות!

ד"ר בלנק הוא ד"ר לפיזיקה, אבל בשנים האחרונות פנה לעולם תוכן שונה לחלוטין - הוא חקר במשך 4 שנים פתגמים מכל העולם, נעזר ב- 32 דוברי שפות שונות כדי לאסוף פתגמים מ- 32 תרבויות שונות!

מה ניתן ללמוד מפתגמי העולם? השאלה המרכזית ששאל במחקרו היא האם המסר והחוכמה שמאחורי הפתגמים מייצגים תבונה והוויה של עם מסוים או רעיון אוניברסלי? בעקבות מחקרו הוציא לאור שני ספרים: "פתגמי העולם - חוכמת האנושות" ו-"100 חידות על פתגמים".

הרצאותיו משכילות ומאתגרות ויחד עם זאת קלילות ומבדרות. כל מי שמדי פעם משתמש בפתגמים בדיבורו או כתיבתו בשפה העברית (כלומר כולנו), ימצא בהן עניין. 


על חכמת החיים המשותפת לכל העמים והתרבויות, כפי שבאה לידי ביטוי במסר של פתגמים בשפות השונות. מסתבר שלמרות ההבדלים הרבים, כל בני האדם דומים... ההרצאה קלילה, אך מחכימה, עם הרבה הומור וחשיפה משעשעת לתרבויות העולם.

בהרצאה זו הקהל פוגש שילוב מנצח בין פתגמים וחידות, שמייצר אתגר, עניין והנאה. במהלך ההרצאה הקהל מתמודד עם ארבעה משחקי חידות שונים ומשעשעים, כאשר המשותף לכולם הוא שהפתרון תמיד יוביל לפתגם או ביטוי נפוץ ומוכר בשפה העברית.

פתגמי העולם - חכמת האנושות

משחקי חידות על פתגמים


שימו לב!
ניתן להזמין מפגש ייחודי המשלב את נושאי שתי ההרצאות ביחד. גם הרצאה על פתגמים וגם הפעלת הקהל במשחקי החידות. מומלץ לחוגי בית ואירועים מיוחדים.
 
רוצים שנשוב אליכם עם פרטים נוספים אודות מרצה / הרצאה ?

מחפשים מרצה או הרצאה?
הירשמו לניוזלטר שלנו וקבלו מידע אודות מרצים חדשים!

כל הזכויות שמורות למרצים איכות 2015