התקשרו אלינו 09-3750500
FacebookLinkedin
אנחנו כאן בשבילכם!

'מרצים איכות' מספקת תוכן איכותי - הרצאות, מופעים, סדנאות, הכשרות, הדרכות ויעוץ מקצועי , בהתאמה מלאה לצרכים של הארגון, ומתוך מחויבות להצלחתכם!

ד"ר ליאת יקיר

ד"ר ליאת יקיר, מתמחה בגנטיקה מולקולרית, בוגרת מכון ויצמן למדע בתחומי הביוכימיה, גנטיקה ואבולוציה. כיום יזמית בתחום הגנומיקה ומרצה על השורשים האבולוציוניים של הרגשות וההתנהגות האנושית. בימים אלו משתתפת כמומחית בתכנית הדוקו-ריאליטי 'חתונה ממבט ראשון'.
 
מהם המנגנונים המוחיים המעצבים את האמפתיה? כמנהלים, אחד האתגרים הגדולים הוא לייצר מנהיגות טובה ואיכותית. בהרצאה נבין מהי בעצם אמפתיה וכיצד היא נוצרת. נשאל האם היכולת לאמפתיה היא מולדת או נלמדת ומדוע קל לנו יותר לחוות אמפתיה לאנשים מסוימים מאשר לאחרים? לסיום, נצטייד בכלים מעשיים לניהול מונע-אמפתיה ויצירת סביבת עבודה מעודדת אמפתיה.

על תבונה ורגישות - המדע מאחורי אמפתיה ומנהיגות

מרשם לשימור האהבה הזוגית והאושר במשפחה

מדע, רגש ועתיד האנושות

המוח שלנו מפותח ומאפשר לנו לדמיין, להמציא ולתכנן לעצמנו עולם חדש. אך כשאנו מסתכלים סביבנו אנו עדיין רואים בני אדם נלחמים זה בזה. מדוע? נדבר על הרצון לשליטה, הקיבעון להיררכיה והשנאה לאחר. בעזרת הבנת הבסיס הביולוגי של ההתנהגות שלנו ננסה לחזות את העתידים האפשריים של האנושות: האם הקודים הטבועים בנו יובילו אותנו להכחדה ואבדון צפוי מראש? או אולי נצליח להביא את עצמנו שלב אחד קדימה בסולם האבולוציוני לעבר עתיד טוב יותר?
בעשורים האחרונים, חוקרים מגלים את הגמישות המופלאה של המוח שמאפשרת לנו לרכוש מיומנויות חדשות, לחשוב באופן יצירתי וללמוד כל הזמן. 
במהלך הרצאה נדבר על עיבוד המידע והזיכרון במוח. נחקור כיצד  המוח מתפתח במהלך החיים, כיצד משפיע הטיפול ההורי על עיצוב המוח והלמידה ? מה תפקיד הרגשות? וכיצד משפיעה הטכנולוגיה על יכולות הלמידה שלנו ושל ילדינו?

מיליוני שירים נכתבו עליה, אגדות וסיפורים. במהלך ההרצאה נעסוק באופן מדעי בשאלה הנצחית: מהי אהבה? כיצד היא נוצרת? למה היא כל כך מעסיקה אותנו? מה קורה במוח כשאוהבים? ואיך אנחנו בוחרים את האחד/ת? מה בין אהבה למין והאם אנחנו בנויים לאהבת נצח???
לבסוף, למאמינים באהבת אמת – מרשם מדעי מוכח לשימור האהבה הזוגית והאושר במשפחה.

איך המוח שלנו לומד?

 
רוצים שנשוב אליכם עם פרטים נוספים אודות מרצה / הרצאה ?

מחפשים מרצה או הרצאה?
הירשמו לניוזלטר שלנו וקבלו מידע אודות מרצים חדשים!

כל הזכויות שמורות למרצים איכות 2015